MLF12FTC95R3
Mfr.Part #
MLF12FTC95R3
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 95.3 OHM 1% 1/2W MELF 0207
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
MELF, 0207
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
95.3 Ohms
Supplier Device Package :
0207
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%